Menu
Home
Areas
Area A
Area B
Area C
Area D
Diary
Links
Contact Us
Suffolk County Womens Bowls Association
Competition Draws and Results.
2023
Pairs
Area A
Round
Game
vs
Preliminary
by 10th May 2023
A
M. Beck
LR
A. Finch
Thu
16
-
17
B
R. Swarbrick
Ald
G. Hart
Blun
18
-
13
C
B. Taylor
Kess
L. George
LR
19
-
9
D
T. Knights
Hales
J. Squire
Hales
19
-
13
Round 1
by 20th May 2023
1
A. Oliver
Bec
S. Rochard
Blun
18
-
15
2
G. Marwood
Thu
R. Swarbrick
Ald
23
-
8
3
F. Anderson
Wren
B. Taylor
Kess
17
-
15
4
L. Jackson
Wren
L. Alexander
HA
13
-
23
5
M. Wells
Bec
M. McGee
LR
24
-
9
6
A. Finch
Thu
J. Filby
Thu
7
-
20
7
N. Harper
Kess
C. Dunn
LR
11
-
18
8
T. Knights
Hales
G. Lamprey
LR
13
-
21
Round 2
by 3rd June 2023
A
A. Oliver
Bec
J. Filby
Thu
7
-
21
B
G. Lamprey
LR
C. Dunn
LR
15
-
18
C
L. Alexander
HA
M. Wells
Bec
18
-
16
D
F. Anderson
Wren
G. Marwood
Thu
8
-
29
Semi-Final
by 17th June 2023
1
G. Marwood
Thu
J. Filby
Thu
22
-
8
2
L. Alexander
HA
C. Dunn
LR
1
-
0
Final
at Kessingland BC on 1st July 2023
A
L. Alexander
HA
G. Marwood
Thu
15
-
17
Area B
Round
Game
vs
Preliminary
by 4th June 2023
A
Kylie Smith
WALD
Liz de Vere-Packford
PS
13
-
14
Semi-Final
by 18th June 2023
1
Mary Gillam
MEL
Jackie Whitlock
OT
13
-
19
2
Kathy James
WOOD
Liz de Vere-Packford
PS
15
-
18
Final
at Dennington BC on Saturday 1st July 2023
A
Jackie Whitlock
OT
Liz de Vere-Packford
PS
22
-
12
Area C
Round
Game
vs
Preliminary
by 24th May 2023
A
S. Collard
F & S
S. Fisher
BRAM
26
-
4
B
J. Clements
STONE
D. Fane
WEST
11
-
21
C
D. Mills
STONE
E. Euston
IBC
21
-
12
D
S. Hender
NORB
J.Halsall
BRAN
14
-
12
E
C. Saunders
E/BERG
J. Witham
BRAM
9
-
22
F
D. Allum
CALI
M. Saunders
BRAM
23
-
14
G
M. Brooks
CALI
A. Dickinson
BRAN
10
-
22
Round 1
by 7th June 2023
1
D. Allum
CALI
D. Fane
WEST
11
-
19
2
A. Simpson
IBC
J. Witham
BRAM
21
-
16
3
S. Collard
F & S
D. Mills
STONE
16
-
14
4
A. Dickinson
BRAN
S. Hender
NORB
18
-
12
Semi-Final
by 21st June 2023
A
A. Simpson
IBC
A. Dickinson
BRAN
18
-
22
B
S. Collard
F & S
D. Fane
WEST
15
-
16
Final
at Bramford BC on 2nd July 2023
1
A. Dickinson
BRAN
D. Fane
WEST
0
-
0
Area D
Round
Game
vs
Preliminary
by 22nd May 2023
A
M. Lummis
TH. MAG
D. Brooks
ROOK
25
-
5
B
R. Dryburgh
BRAN
A. Baison
ROOK
19
-
12
C
K. Day
WEST ROW
F. Cadman
ROOK
16
-
14
D
A. Lilley
IXW
G. Saunders
RGATE
26
-
10
Round 1
by 5th June 2023
1
R. Dryburgh
BRAN
A. Lilley
IXW
20
-
12
2
S. Deeves
OLD NEWT
M. Lummis
TH. MAG
15
-
19
3
K. Day
WEST ROW
K. Ling
B OF E
1
-
0
4
C. Aldous
THORN
D. Ling
B OF E
22
-
13
Semi-Final
by 19th June 2023
A
M. Lummis
TH. MAG
K. Day
WEST ROW
22
-
14
B
C. Aldous
THORN
R. Dryburgh
BRAN
25
-
13
Final
at Rookery BC on 2nd July 2023
1
M. Lummis
TH. MAG
C. Aldous
THORN
0
-
0
Round
Game
vs
Back