Menu
Organisation logo

Suffolk County Womens Bowls Association

Competition Draws and Results.

2021

Pairs

Area A

RoundGamevs
Preliminaryby 16 May
AA. Finch(Thur )G. Lamprey(LR )9 - 22
BM. McGee(LR )L.Thornton(Wren )16 - 11
CG. Marwood(Thur )J. White(Thur )10 - 24
DB. Taylor(Kess )A. Oliver(Bec )18 - 12
Round 1by 30 May
1M. Spink(Thur )G. Lamprey(LR )8 - 24
2L. Alexander(Ha )Linda Dyer(Blun )22 - 14
3R. Swarbrick(Ald )M. Dyer(Blun )1 - 0
4F. Anderson(Wren )S. Rochard(Blun )14 - 19
5M. McGee(LR )M. Rayner(Hales )1 - 0
6M.Wright(Bec )C. Dunn(LR )14 - 20
7P.McCloud(LR )J. White(Thur )7 - 15
8S. Beevor(Thur )B. Taylor(Kess )23 - 8
Round 2by 13 June
AR. Swarbrick(Ald )J. White(Thur )10 - 20
BG. Lamprey(LR )L. Alexander(Ha )22 - 9
CM. McGee(LR )C. Dunn(LR )22 - 14
DS. Beevor(Thur )S. Rochard(Blun )10 - 22
Semi-Finalby 27 June
1S. Rochard(Blun )J. White(Thur )13 - 19
2M. McGee(LR )G. Lamprey(LR )21 - 12
Finalat Lowestoft Railway BC on Sunday 4 July
AM. McGee(LR )J. White(Thur )0 - 0

Area B

RoundGamevs
Preliminaryby 23rd May
AJ. Whitlock(OT)E. Felgate(DEN)1 - 0
Round 1by 6th June
1M. Andrews (WOOD)J. Whitlock(OT)0 - 1
2A. West(MEL)M. Gillam(MEL)0 - 1
3M. Page(WOOD)E. de Vere-Packford(PS)1 - 0
4C. Coleman(WALD)A. Craigie(WALD)0 - 1
Semi-Finalby 20th June
AJ. Whitlock(OT)A. Craigie(WALD)10 - 20
BM. Page(WOOD)M. Gillam(MEL)16 - 20
Finalat Martlesham BC on Saturday 3rd July
1M. Gillam(MEL)A. Craigie(WALD)19 - 16

Area C

RoundGamevs
Preliminaryby 16 May
AM. Saunders(Bram)D. Mills(Stone)10 - 17
BJ. King(Sprou)S. Elliott(E/E)0 - 1
CC. Saunders(E/Ber)J. Paternoster(Cali)19 - 14
DS. Fisher(Bram)M. Brooks(Cali)14 - 21
EE. Euston(Norb)B. Dibbans(I&D)20 - 15
Round 1by 7 June
1C. Saunders(E/Ber)S. Elliott(E/E)19 - 13
2A. Dickinson(Bran)E. Euston(Norb)22 - 8
3D. Mills(Stone)M. Brooks(Cali)18 - 11
4S. Utteridge(Bram)J. Mackie(Sprou)0 - 1
Semi-Finalby 21 June
AC. Saunders(E/Ber)J. Mackie(Sprou)14 - 16
BD. Mills(Stone)A. Dickinson(Bran)21 - 7
Finalat Hadleigh BC on Sunday 4 July
1D. Mills(Stone)J. Mackie(Sprou)0 - 0

Area D

RoundGamevs
Preliminaryby 30 May
AH. Oliver(Ixw)C. Gordon(Tudd)15 - 22
BJ. Truin(Wood)S. Sargeant(St Bot)18 - 13
CL. Radford(Bran)A. Baison(Rook)14 - 20
DP. Wright(Bran)A. Lilley(Ixw)16 - 20
ES. Coe(Hop)G. Saunders(R'Gate)18 - 9
FS. Deeves(ON)C. Aldous(Thorn)7 - 23
Round 1by 16 June
1C. Gordon(Tudd)C. Ransom(Hop)16 - 21
2A. Lilley(Ixw)C. Aldous(Thorn)7 - 21
3D. Copping(Thorn)D. Brooks(Rook)18 - 19
4J. Truin(Wood)A. Baison(Rook)25 - 13
Semi-Finalby 27 June
AC. Ransom(Hop)D. Brooks(Rook)18 - 19
BC. Aldous(Thorn)J. Truin(Wood)23 - 10
Finalat Ixworth BC on Sunday 4 July
1D. Brooks(Rook)C. Aldous(Thorn)13 - 26

RoundGamevs